Adrianna Gierek i Tomasz Szwajkowski wygrywali w Tokarni

W Tokarni Adrianna Gierek i Tomasz Szwajkowski (oboje KKL Kielce) odnieśli zwycięstwa podczas międzywojewódzkich mistrzostw U16 w biegach przełajowych. Gierek wygrała w biegu na 1,5 kilometra (5:47), a Szwajkowski był najlepszy na dystansie 2 kilometrów (7:10). Drugie miejsce w biegu na 3 kilometry wywalczył Jakub Słomiński (LKB Rudnik) – 11:32. Na trzecim miejscu w biegu na 2,5 kilometra młodziczek uplasowała się Nikola Wyrozumska (UMKS Nadir Jędrzejów) – 10:48.

Punktowane miejsca wywalczyło 27 osób z siedmiu świętokrzyskich klubów. W klasyfikacji wojewódzkiej Łódzkie pokonało Świętokrzyskie 47:33. W punktacji klubowej najlepszy był MLUKS Rawa – Rawa Mazowiecka (13 pkt), przed KKL Kielce (7 pkt) i LUKS Boguszyce (7 pkt).