KKL Kielce drużynowym mistrzem Polski U20!

W Białymstoku drużyna juniorów Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego pierwszy raz w historii zwyciężyła w finale drużynowych mistrzostw Polski. Kielczanie doskonale zaprezentowali się w rywalizacji z najlepszymi juniorami w kraju kończąc rywalizację z dorobkiem aż 2674 punktów.

Srebrne medale wywalczyli juniorzy Klubu Uczelnianego Politechniki Opolskiej Opole (2608 pkt), a brąz przypadł OKS Skrze Warszawa (2549 pkt).

W Drużynowych mistrzostwa Polski U20 w 2021 wystartowały 84 klubowe drużyny ze wszystkich 16 województw. Kielecki Klub Lekkoatletyczny w wiosennej rundzie eliminacyjnej zajął ósme miejsce (2588 pkt) awansując do finału, w którym wystartowało 12 zespołów.

20MASTALERZ Idalia2004-06-14200 m27.29102

W drużynie wystartowali także: Jakub Pietrzykowski (1500m – 4:12.56, 100 pkt), Dominika Miśta (100m – 13.32, 99 pkt) oraz Julia Zacharz (100m – 13.36, 97 pkt).

Składy sztafet Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego:

4×100 m kobiet: Gabriela Lipińska, Idalia Mastalerz, Dominika Miśta, Julia Zacharz

4×100 m mężczyzn: Jan Fortuński, Wiktor Śnioch, Igor Regiel, Piotr Zając

4×400 m mix: Adam Wąchała, Oliwia Skrzyniarz, Kinga Ciesielska, Jakub Sobura-Durma

* wyniki z odwołanych konkursów skoku o tyczce zostały ustalone na podstawie średniej trzech najlepszych startów zawodników w sezonie letnim 2021

W – zawodniczki wypożyczone: Maja Chamot (MKS Ustroń), Aleksandra Nowaczewska (LUKS Start Nakło)

Pełne wyniki: DMP U20 Białystok

Zawodnikom i trenerom Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego serdecznie gratulujemy pierwszego w historii medalu drużynowym MP, od razu złotego!