Maja Peryt siódma podczas przełajowych MP w Tomaszowie Lubelskim

Maja Peryt (KLKS Juventa-Kobex Starachowice) zanotowała najlepszy indywidualnie występ podczas 93. PZLA mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które dziś odbyły się w Tomaszowie Lubelskim. Podopieczna trenera Dawida Kubca w biegu juniorek młodszych na dystansie 3 km zajęła siódme miejsce ulegając o ponad pół minuty Katarzynie Napiórkowskiej z LKS Maków Mazowiecki. W tym samym biegu startowała zmagająca się ostatnio z kontuzją Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec lecz niestety nie ukończyła rywalizacji.

Ośme miejsce w biegu na 4 kilometry seniorek wywalczyła Małgorzata Czarnota, debiutująca w barwach jędrzejowskiego Nadiru. Nowa podopieczna Bartłomieja Bartosza była także czwarta wśród zawodniczek z kategorii U23. Czarnota wspólnie z Dominiką Łukasiewicz (11. miejsce na 4 km) oraz Klaudią Szmigiel (25. na 4 km) wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii seniorek.

Dobry start zanotowała Julia Szymkiewicz (SSR Olimp Strawczyn) zajmując 11 miejsce w biegu na 6 km seniorek. Wśród zawodniczek z kategorii U23 została sklasyfikowana na wysokim, szóstym miejscu, jednak jej strata w najlepszej Beaty Topki z Talexu Borzytuchom wyniosła przeszło dwie i pół minuty.

Punktowane miejsce do klasyfikacji sportu młodzieżowego zdobyli:
2 km U20 – 12. Kinga Siedlarz (SSR Olimp Strawczyn) – 3 pkt
3 km U20 – 15. Dominika Rugała (ULKS Gryf Rytwiany) – 2 pkt
2 km U18 – 31. Julia Sperczyńska (UMKS Nadir Jędrzejów) – 1 pkt

Pozostałe miejsce zawodników świętokrzyskich klubów:

8 km seniorów – 17. Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik)
2 km U20 – 22. Wiktoria Banaś (SSR Olimp Strawczyn)
3 km U20 – 28. Kuba Gaweł (SSR Olimp Strawczyn)
3 km U20 – 32. Patryk Sobczyński (SSR Olimp Strawczyn)
3 km U18 – 41. Karol Strzeszkowski (UMKS Nadir Jędrzejów)
5 km U18 – 41. Dariusz Sikora (LKB Rudnik)
5 km U18 – 46. Jan Wiecha (LKB Rudnik)
2 km U18 – 53. Karolina Kwiatek (LKB Rudnik)

W biegu masters na dystansie 3 kilometrów wystartowało trzech reprezentantów LKB Rudnik. Zajęli oni następujące miejsca: 11. Jacek Długosz, 28. Sylwester Dudek, 32. Mateusz Barański.