Podsumowanie sezonu halowego

Świętokrzyscy lekkoatleci podczas halowych mistrzostw Polski U18 i U20 w Rzeszowie oraz seniorów w Toruniu wywalczyli łącznie 6 medali.

W Rzeszowie w dniach 11-13 lutego 2022 województwo świętokrzyskie reprezentowali zawodnicy zrzeszeni w czterech klubach: KKL Kielce, LKB Rudnik, KLKS Juventa-Cerrad Starachowice oraz UKS Czwórka Ostrowiec Świętokrzyski.

Największy sukces był dziełem Oliwii Bełczew z KKL Kielce, która zdobyła złoty medal w biegu na 1000 metrów w kategorii U18.
Podopieczna trenera Krzysztofa Jóźwika co imponującym finiszu zwyciężyła uzyskując rezultat 2:58.23.

Srebrny medal w skoku o tyczce w kategorii U20 wywalczył Nikodem Pochopień (KKL Kielce) pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4.60. Wygrał Eryk Fursewicz z ZLKL Zielona Góra – 4.65.

Srebrny medal w biegu na 3000 metrów w kategorii U20 zdobyła Maja Peryt (KLKS Juventa-Cerrad Starachowice) – 9:56.28. Wygrała Julia Jaguścik (RKS Łódź) – 9:37.67.

Brązowy medal w trójskoku przypadł w udziale Alicji Borek z KKL Kielce – 11.41. Wygrała Olga Szlachta (KS Stal LA Ostrów Wielkopolski) – 12.55.

Pozostałe wyniki świętokrzyskich lekkoatletów podczas HMP U18 i U20 w Rzeszowie:

60 m: 10. Julia Zacharz (KKL Kielce) 8.16 (el. 8.20).
300 m: 25. Bartosz Świercz (LKB Rudnik) 42.61
600 m: 23. Karolina Kwiatek (LKB Rudnik) 1:59.67
1000 m: 11. Małgorzata Michalska (KKL Kielce) 3:06.29 RŻ
2000 m: 22. Dariusz Sikora (LKB Rudnik) 6:14.54, 23. Fabian Wieczorkiewicz (LKB Rudnik) 6:16.05
60 m pł: 15. Patrycja Mucha (UKS Czwórka Ostrowiec Św.) 9.64 (el. 9.68)
w dal: 5. Gabriela Lipińska (KKL Kielce) 5.36
tyczka: 6. Natalia Biskupska 3.50, 7= Zofia Jastrząb (obie KKL Kielce) 3.40
kula (3 kg): 12. Zuzanna Pałyga (KKL Kielce) 11.47
kula (4 kg): 7. Wiktoria Wijas (KKL Kielce) 10.59

W Toruniu w dniach 5-6 marca 2022 roku podczas 66. halowych mistrzostw Polski województwo świętokrzyskie reprezentowali Karolina Młodawska i Adam Masaczyński z KKL Kielce.

Podopieczna trenera Zdzisława Lipińskiego wywalczyła dwa medale. W sobotę była najlepsza w trójskoku wygrywając wynikiem 13.48.

W niedzielę dorzuciła brązowy medal w skoku w dal uzyskując 6.32. Zwyciężyła Anna Matuszewicz (MKL Toruń) – 6.41.

Siódme miejsce w finale biegu na 800 metrów wywalczył Adam Masaczyński (KKL Kielce) – 1:53.99.